USŁUGI

CIĘCIE SZKŁA

Osiągnięcia techniczne i technologiczne oraz pojawienie się nowoczesnych metod obróbki sprawiły, że aktualnie szkło jest jednym z najbardziej docenianych i lubianych materiałów. Materiał ten posiada niezwykle szerokie spektrum zastosowania. Dla uzyskania najlepszego efektu obróbka szkła musi być wykonana w sposób estetyczny i bez szkody dla jego właściwości fizycznych. Warto, aby wybrana metoda cięcia nie tylko zapewniała taki efekt, ale była także szybka i mało kłopotliwa.

PIASKOWANIE SZKŁA

Piaskowanie to proces obróbki szkła który polega na mechanicznym zmatowieniu pod dużym ciśnieniem tafli szklanej za pomocą piasku wydobywającego się z dysz piaskarki. Powierzchnia szkła robi się wówczas chropowata i nieprzezroczysta tworząc określony wzór.Dysponujemy nowoczesną, automatyczną piaskarką która daje możliwości zrobienia tzw. matu głębokiego ( płaskorzeźba).

grafika NA SZKLE

Farba UV utrwalana jest natychmiastowo i po wyjęciu z maszyny wydruk gotowy jest do użytku. Dodatkowo, ogromną zaletą jest możliwość nadruku bezpośrednio na dowolnym materiale oraz fakt, że druk jest odporny na promienie słoneczne, wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. Stosowane przez nas tusze posiadają odpowiednie atesty oraz są bezwonne, co umożliwia stosowanie wydruków we wnętrzach.

WIERCENIE SZKŁA

Wiercenie w szkle polega na wykonywaniu otworów wiertłami rurowymi zakończonymi koronkami diamentowymi. Z uwagi na fakt, iż szkło jest materiałem kruchym szczególnie podatnym na odpryski, wyszczerbienia i pęknięcia zaistniała konieczność wykorzystania wiertarek dwuwrzecionowych. Wiercenie odbywa się dwustronnie naprzemiennie, a miejscem styku urabianego materiału jest połowa grubości wierconego szkła. Takie rozwiązanie eliminuje w/w defekty.

SZLIFOWANIE SZKŁA

Szlifowanie szkła jest podstawowym i najczęściej występującym procesem obróbki oraz spełnia dwie podstawowe funkcje. Zwiększa bezpieczeństwo użytkowania oraz poprawia aspekty wizualne pozbawiając nierówności i ostrości obrabianych krawędzi formatki.

OBRÓBKA STALI

Obróbka stali nierdzewnej, jak również każdego innego typu nie stanowi dla nas problemu. Dzięki profesjonalnym maszynom jesteśmy w stanie zaproponować klientom w pełni kompleksowe usługi i wysoką jakość wyrobu końcowego. Oferujemy klientom także spawanie.

POLEROWANIE SZKŁA

To rewolucja w branży szklarskiej. Dzięki użyciu najnowszej technologii możemy zaoferować bezpieczne polerowanie szkła bez zniekształceń optycznych. Nasza maszyna do polerowania usuwa rysy powstałe w wyniku nieprawidłowego czyszczenia szkła po wykonanych pracach remontowych lub budowlanych. Usuwamy rysy, grafitti oraz zacieki z powierzchni szklanych.

HARTOWANIE SZKŁA

Hartowanie szkła jest procesem zwiększającym bezpieczeństwo jego użytkowania i wytrzymałość na uszkodzenia. Szyby hartowane śmiało można wykorzystywać w aranżacjach wnętrz zarówno prywatnych, jak i firmowych. Sprawdzają się tam, gdzie występuje ryzyko zniszczenia tafli.

FAZOWANIE SZKŁA

Fazowanie jest jednym z typów obróbki skrawaniem, czyli pracą polegająca na stopniowym zdejmowaniu nadmiaru materiału w celu uzyskania odpowiedniego kształtu. Fazowanie materiałów takich jak metal, drewno, tworzywa sztuczne może być wykonanie ręcznie lub przy pomocy odpowiednich urządzeń, np. frezarki, tokarki, strugarki. Szkło jednak jest tworzywem twardym i jednocześnie kruchym, nie jest tak plastyczne jak drewno czy metal, a zatem wymaga zastosowania innych narzędzi. Do fazowania krawędzi luster i innych elementów szklanych wykorzystuje się narzędzia, w którym elementem ściernym są diamenty, a zatem najtwardszy znany ludzkości materiał.

OBRÓBKA CNC SZKŁA

Obróbka CNC polega na szlifowaniu szkła maszyną sterowaną numerycznie, dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać dowolny kształt. Zastosowanie obrabiarek CNC umożliwia wytwarzanie szyb o dowolny kształtach tj. kół, elips, owali, kształtów łukowych oraz nieregularnych. Współcześnie obrabiarki CNC praktycznie wyparły inne techniki obróbki szkła w tym zakresie. Dostępne narzędzia umożliwiają cięcie szkła oraz wykonywanie otworów o dowolnym kształcie i wielkości, szlifowane i polerowanie

WATERJET

Wykonywana przez nas usługa cięcia wodą to zaawansowana metoda obróbki różnych materiałów. Technologia wykorzystuje strumień wodny o bardzo wysokim ciśnieniu dochodzącym. W celu uzyskania bezpłatnej wyceny zapraszamy do kontaktu!